علل ناخن جویدن

علل ناخن جویدن

علل ناخن جویدن

علل اصلی ناخن جویدن کودکان چیست؟ درمان قطعی ناخن جویدن چیست ؟ با کمک چه راهکار هایی می توان از ناخن جویدن کودک جلوگیری کرد ؟ اگر کودک شما هم عادت به ناخن جویدن دارد ،بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید ،دکتر افشار متخصص مغز و اعصاب کودکان به بررسی علل ناخن جویدن کودکان و راهکار های ترک آن پرداخته اند .

علل ناخن جویدن

علل ناخن جویدن

ناخن جویدن در حالت کلی دو حالت دارد ،حالت اول به این صورت است که کودک با بردن انگشتان سمت دهان عمل ناخن جویدن را انجام می دهد ، در حالت دوم هم کودک گوشه های ناخن و پوست اطراف آن را می کند ،در هر دو حالت کودک دچار اختلال عادتی شده است که لازم است هر چه زودتر اقدامات درمانی صورت گیرد .
این ناراحتی عموما در سنین 3-4 سالگی نماد پیدا می کند . جویدن ناخن به عنوان نشانه ای از بی اعتمادی و نگرانی کودک شناخته شده است ،اگر کودک در خانواده تحت فشار و مزمت های رفتار و گفتاری قرار گیرد و از جانب والدین و یا هر شخص بزرگتری مورد تنبیه لفظی و عملی قرار گیرد و یا میان والدین بگو مگو پیش آید و همیشه در ستیز باشند ، کودک به ناراحتی و نگرانیهایی روی خواهد آورد و ناخواسته چنین مشکلی او را در بر خواهد گرفت .
حس حسادت ،عدم توجه به کودک و یا کافی نبودن آن ،فشار و ناراحتی های رفتاری نیز از عوامل دچار شدن کودک به جویدن ناخن به شمار می روند . به طوریکه مشخص گشته نزدیک به نیمی از کودکان دچار چنین ناراحتی روانی هستند .
از انجا که اختلالات عادتی مشکلی برطرف شدنی است ، بهتر است تا والدین آرامش خود را حفظ کنند .

دکتر افشار خاص متخصص مغز و اعصاب اطفال در زمینه انواع بیماری های مغز و اعصاب تخصص دارند ،شما می توانید برای مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

بیشتر بخوانید
سندروم رت در کودکان
شماره تماس : 02188665452 – 09903101440

رفتار های غیر معمول کودکان

منظور از اختلالات رفتاری در کودکان به گروهي از واکنش های رفتاری کودکان اطلاق می شود که در حالت طبیعی هیچ کودک و یا فرد بزرگسالی چنان عملی را انجام نمی دهد . مثلا دیده می شود که برخی از کودکان پیشانی خودشان را جمع می کنند و خطوط زیادی بر روی آن پدید می آید و قیافه کودک را زشت می سازد ،یا اینکه برخورد لرزش های لحظه ای حاکم می سارند ، با چنگ زدن به شلوار لحظه ای میلرزند و به حالت طبیعی بر می گردند . ناخواسته مدام مدام پلک زده و یا یکی از گونه هایشان را حرکت می دهند . لبه های بینی خودشان را باز و بسته می کنند ،سرشان را در حالت عادی به جانبی می گیرند و یا ناخواسته تکان های شدیدی می دهند ، پاهایشان را مدام به زمین می زنند و یا مثل ثانیه ساعت می لرزانند . شانه هایشان را بالا می اندازند ،با انگشتان خود بازی می کنند و… این ها تماما از گروه رفتاری غیر معمول شناخته شده اند . رفتار های غیر معمولی نشات گرفته از عدم آرامش در دنیای روحی کودک است . کودک می تواند به تقلید از دیگران نیز به چنین ناراحتی دچار شوند . به همین جهت ادامه چنین رفتاری تاثیرات سو روانی دارد ،مطرح ساختن موضوع با متخصص مغز و اعصاب کودکان ومشاوره روانشناسي از الزامات است .

برخی از خدمات دکتر افشار خاص

راه های ترک مکیدن انگشت کودک

تشنج در کودکان

اختلال خواب در کودکان

تکان مغزی در کودکان

با تشکر مدیریت سایت دکتر افشار خاص متخصص مغز و اعصاب اطفال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 2 =